b_314_222_16777215_00_images_stories_2015_rozne_2015zapr.jpg                 

Wielkimi krokami zbliża się organizowany już po raz dziewiąty Powiatowy Festiwal Orkiestr Dętych. Tegoroczna edycja imprezy gromadzącej muzyków z powiatu nowotarskiego, odbędzie się w samym sercu miasta, czyli w Rynku, a jej gospodarzem będzie Miejska Orkiestra Dęta ze Stolicy Podhala.

 

- Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na nowotarski Rynek 24 maja, by w dźwiękach orkiestr dętych odnaleźć witalność wiosny i radość serc uderzających w rytm pięknej muzyki orkiestr – zachęca Marcin Musiak, Kapelmistrz nowotarskiej orkiestry. - Dla nas to szczególne wydarzenie, bo jako Stowarzyszenie realizujemy dwa projekty: Muzyczna wizytówka Nowego Targu oraz Muzyczna Wizytówka Stolicy Podhala. Pragniemy zatem zachęcić przede wszystkim do słuchania muzyki, ale chcemy również zwrócić Państwa uwagę na nasze energiczne działania na innych płaszczyznach, pozwalające nam systematycznie się rozwijać.

 

W ramach realizacji projektu Muzyczna wizytówka Nowego Targu, Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu pozyskała od Burmistrza Miasta Nowy Targ środki na zakup czapek i spodni dla muzyków. Z kolei projekt Muzyczna Wizytówka Stolicy Podhala jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i dzięki tym środkom zakupione zostaną dla orkiestry instrumenty.

 

- Wszelkie działania jakie podejmujemy, mają na celu zwiększenie naszych możliwości. Muzykę mamy w sercach, ale trzeba ją jeszcze na czymś po prostu wygrać, dlatego tak ważny jest zakup kolejnych instrumentów, a i wystrój całego zespołu jest bardzo ważny – zauważa Katarzyna Musiak, Wiceprezes Stowarzyszenia.

 

Na Rynku Nowego Targu spotkają się orkiestry dęte z całego Powiatu Nowotarskiego. Będzie to pierwszy taki koncert na zrewitalizowanym niedawno głównym placu miejskim. Zespoły występować będą na scenie, którą organizator zapewnił zabezpieczyć przed deszczem. To informacja szczególnie ważna dla muzyków.

 

Niedzielne popołudnie 24 maja zapowiada się bardzo ciekawie, nie tylko ze względu na różnorodność zespołów i ich zróżnicowany repertuar, ale też ze względu na przygotowane dodatkowe atrakcje i oczywiście samo miejsce. Nowotarski zamknięty czterema ścianami Rynek to wspaniała sala koncertowa. Dlatego warto przyjść tego dnia i pocieszyć serce dobrą i mocną muzyką. Imprezę, która rozpocznie się o godzinie 13:30 zainauguruje przemarsz orkiestr spod Miejskiej Hali Lodowej do centrum miasta. ZAPRASZAMY!

 

Więcej o eliminacjach do Echa Trombity TUTAJ