b_277_398_16777215_00_images_stories_2015_rozne_11223937_830721573716012_7434172315380847544_o.jpg   

Defilada w rytm marszy, a potem radosny koncert - to jarmarkowa propozycja Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowym Targu. Dęty zespół reprezentacyjny Stolicy Podhala, otworzy jak co roku, kolejny Jarmark Podhalański. Mieszkańcy i turyści będą mogli również wysłuchać koncertu muzyków już pierwszego dnia trwania największej imprezy plenerowej w Mieście.

  

- To nasze coroczne świętowanie jest zarazem uroczyste – w końcu oficjalna część, mimo że to impreza radosna, jest poważnym zadaniem. A potem radość i zabawa. Myślę, że dzięki nam jej nie zabraknie – zapewnia Kapelmistrz nowotarskiej dętej Marcin Musiak.

 

W pochodzie paradnym, który rozpocznie się w Parku Miejskim, jak zwykle usłyszymy marsze – te dodają werwy i oddają ducha idei podążania na przód. Niedługi przemarsz zakończony pod jarmarkową sceną, to nie koniec muzycznych delicji. Na płycie Rynku orkiestra „zadudni” jeszcze wieczorem, by pobudzić serca i umysły zebranych.

 

- Grając będziemy wołać „obudź się Stolico i raduj się czasem który przed Tobą! Czasem piękna folkloru, tradycji, kultury. Czasem radości i odpoczynku. Obudź się Stolico, wyjdź na skwer i ciesz się razem z nami! – zapewnia z kolei Katarzyna Musiak, wiceprezes Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu.

 

Udział nowotarskiej Orkiestry w XIX Jarmarku Podhalańskim jest częścią projektu Muzyczna Wizytówka Stolicy Podhala, który realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i w związku z umową zawartą pomiędzy Województwem Małopolskim, a Stowarzyszeniem Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu, zostały zakupione dla Orkiestry instrumenty.

 

- Dużo się u nas dzieje, a my chcemy by działo się jeszcze więcej. I choć czasami nas nie widać, to nie znaczy że spędzamy czas na laurach - my nieustannie swoją pracą, poprzez próby i szkolenie umiejętności, rozwijamy się i doszkalamy, chcemy by jednocześnie było nas więcej – podkreśla Prezes Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu Marcin Musiak. - Nie gryziemy smile Przyjmiemy pod swoje skrzydła każdego kto tylko wyrazi chęć spróbowania. Nie ma rzeczy niemożliwych, jesteśmy na to dowodem.

 

Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej przewidziano na godzinę 17.40 w pierwszym dniu Jarmarcznych swawoli. W repertuarze utwory zarówno wymagające, rozrywkowe jak i znane lub gdzieś zasłyszane popularne melodie. Będzie niewątpliwie kolorowo i ciekawie. Dlatego serdecznie zapraszamy na koncert nowotarskiej dętej popołudniu w piątek – oczywiście na Rynku w Nowym Targu.