b_401_267_16777215_00_images_stories_2017_25.06.2017echo.trombity_image131.jpg

W niedzielę 20 maja na nowotarskim Runku odbędzie się Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych, czyli lokalne eliminacje do finałowego "Echa Trombity", które po raz 41. odbędzie się w Nowym Sączy w dniach 22 - 24 czerwca. Ale to nie jedyne wspólne spotkanie orkiestrantów.

Jak co roku na Podhalu oprócz rozmaitych występów w związku z uroczystościami państwowymi, lokalnymi inicjatywami czy koncertami organizowanymi przez orkiestry z tego terenu, muzycy spotkają się przynajmniej dwa razy by rywalizować, ale przy okazji wymieniać doświadczenie i dawać słuchaczom dużo radości z muzykowania.

Pierwsza okazja nadarzy się już w maju, podczas Podhalańskiego Festiwalu Orkiestr Dętych, który odbędzie się po dwunasty, w tym po raz czwarty w Nowym Targu. Na nowotarskim placu centralnym zmierzą się orkiestry z całego powiatu nowotarskiego oraz tatrzańskiego. Organizatorem jest Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, które ogłosiło już zapisy.

  • Regulamin Festiwalu i formularz zgłoszenia jest do pobrania TUTAJ.

Kolejną okazją do wsłuchania się w różne zespoły będzie podczas Powiatowej Parady Orkiestr Dętych, która co roku odbywa się w innej miejscowości powiatu nowotarskiego. W tym roku gospodarzem Parady będzie Krościenko nad Dunajcem. Zespołu spotkają się w amfiteatrze w pobliżu miejscowego rynku w niedzielę 24 czerwca. Parada odbędzie się już po raz 26. Organizatorem podobnie jak Podhalańskiego Festiwalu jest PCK w Nowym Targu.

  • Regulamin oraz formularz zgłoszenia na Pradę można pobrać TUTAJ.

Najważniejszym festiwalem dla każdej orkiestry jest niewątpliwie nowosądeckie "Echo Trombity". Udział w nim zdobędą najlepsze zespoły wyłonione przez jury konkursowe Podhalańskiego Festiwalu w Nowym Targu. Festiwal finałowy dla całe Małopolski trwać będzie trzy dni od piątku 22 czerwca do niedzieli 24 czerwca. Występy konkursowe oraz pokaz musztry paradnej każdego zespołu odbywać się będzie w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu od czasu ponownego odrodzenia, każdego roku brała udział w "Echo Trombity" zdobywając nagrody i wyróżnienia. Każdy występ podczas tego festiwalu, jak również obecność i możliwość wysłuchania innych - najlepszych w Małopolsce zespołów - przynosi każdemu muzykowi spory bagaż doświadczenia.

.PeTe