b_400_267_16777215_00_images_stories_2020_2020.01.05.jeziorzany_IMG_5390.JPGNoworoczną tradycją stało się już kolędowanie Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu w podkrakowskich Jeziorzanach. Tam u przyjaciela orkiestry ks. Proboszcza ks. Edwarda Pasteczko nowotarska dęta uświetnia Eucharystię w pierwszą niedzielę Nowego Roku. To również początek noworocznego tournee z piekną muzyką kolęd, piosenek świątecznych i karnawałowych numerów znanych chyba każdemu.

- Dla nas to wielka przyjemność móc po raz kolejny odpowiedzieć na zaproszenie księdza Edwarda i zagrać w Jeziorzanach - mówi Kapelmistrz Miejskiej Dętej Marcin Musiak. - Jednocześnie jesteśmy niezwykle wdzięczni księdzu Proboszczowi za zapraszanie nas, za pamięć o nas i to przecież już od kilku lat.

Oprócz uświetnienia liturgii orkiestra dała też koncert noworoczny. Zabrzmiały nie tylko kolędy ale też energiczne marsze i piosenki nieodłącznie kojarzące się z okresem swiąteczno-noworocznym. Wypełniony kościół wiernymi z Jeziorzan słuchał z zachwytem wygrywanych melodii. 

- Mamy nadzieję, że się podobało i że wkrótce się znów spotkamy - dodał Kapelmistrz.

 .PeTe
zdj. Jakub Mrugała