b_400_300_16777215_00_images_stories_2020_2020.01.12.skrzypne_016.skrzypne.2020.jpgPo raz kolejny nowotarski zespół reprezentacyjny odwiedził parafię w Skrzypnem. W okresie noworocznym to już tradycja. Uczestnictwo w Eucharystii, jej ubogacenie a później koncert - energiczny, bo przecież to czas radości. Jak w latach ubiegłych wierni licznie zostali posłuchać żwawych dźwięków, co cieszy niezwykle, bo pokazuje, że muzyka orkiestr dętych jest potrzebna i lubiana.

Podczas Mszy swiętej rozbrzmiewały tradycyjne polskie kolędy: Anioł Pasterzom mówił, Gdy śliczna Panna, Przybieżeli do Betlejem pasterze i oczywiście Bóg się rodzi. Kościół wypełniał się nie tylko brzmieniem instrumentów, ale i śpiewających wiernych tworząc wspaniałą symfonie wręcz anielskiego uniesienia muzycznego na chwałę Bogu. Po zakończonej Liturgii prócz dalszej części tradycyjnego kolędowania zebrani usłyszeli melodie świąteczne - te znane z radia, ale także marsze, bo bez nich ciężko wyobrazić sobie orkiestrę dętą.

- Dziękuję serdecznie Orkiestrze, że tu do nas przyjechała, ale i wam drodzy Parafianie, żeście tak licznie pozostali na tym pięknym koncercie - mówił na zakończenie Proboszcz Parafii ks. Adam Biłka. - To jest piękna muzyka, choć nie prosta. Ja bym pewnie sobie nie poradził, bo choć słuch mam, to nie mam rytmu - żartował kapłan.

- Zapraszamy oczywiści e w swoje szeregi wszystkich chętnych - księdza też - odpowiedział kapelmistrz Marcin Musiak.  - Nie takich żeśmy nauczyli grać, to i księdzu damy radę.

W niedzielę 19 stycznia Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu wystąpi w kościele parafialnym w Pyzówce.

.PeTe
Zdj. Piotr Twardowski