b_250_0_16777215_00_images_stories_obrazki_rozne_uwaga_komunikat.jpg  Drodzy orkiestranci! Oto przed nami wielki dzień - Echo Trombity. W tym artykuliku kilka cennych uwag, tudzież przypomnień związanych z wyjazdem i organizacją działania w miejscu występu.

 1. ZBIÓRKA

Zbiórka wszystkich orkiestrantów w niedzielę przy Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu (ul. Parkowa) o godzinie 16.30. Żadne spóźnienia nie wchodzą w grę. To nasz najważniejszy wyjazd - musi być pełny porządek!

2. STRÓJ

Na wyjazd ubieramy się w pełne umundurowanie (jak na razie mamy co mamy). Czyli: czarne buty, czarne skarpetki, czarne proste męskie spodnie, białe męskie koszule z krótkim rękawem, marynarki mundurów (proponuję aby każdy miał chociaż karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem w kieszeni, by się potem nie okazało, że bieda znaleźć swoją marynarkę, bo wszystkie takie same...). Zabieramy też ze sobą krawat, tak na wszelki wypadek, gdybyśmy w przemarszu grali w samych koszulach.

Pamiętać należy, by resztę ubioru (wypełniacze - czyli podkoszulki, kalesony, szaliki, czapki itp.) dopasować do panujących warunków pogodowych, by się nie okazało, że ktoś zamarza w krótkim rękawku, bo pod koszulą nic nie ma.

3. NUTY

Zabieramy marszówki, w których ma obowiązkowo znajdować się Marsz Kozietulskiego. Skoro marszówki tak więc automatycznie lirki. Prócz tego segregatory z nutami, w których jest nasz konkursowy repertuar: Largo Chopina, Concerto d'Amore Jacob'a de Haan'a oraz Tokajer. Sprawdzić to należycie, by nie było w Sączu zaskoczenia.

4. ORGANIZACJA

Kapelmistrza słuchamy bez dyskusji. W dalszej kolejności dyscyplinujemy porządkowych i sekcyjnych, by zarówno w całej grupie, jak i w poszczególnych sekcjach panował nieskazitelny porządek, zwłaszcza na miejscu. Pulpity, stołki, jak siedzieć, jak stać etc. Wszystkiego należy przypilnować, by nasz najważniejszy występ wyszedł jak najlepiej i jak najpiękniej.

5. WYSTĘP

 Z najświeższych doniesień wynika, że w Sączu zagramy około godziny 19.00, co niestety może się opóźnić. W związku z tym całą grupę prosimy o mobilizację na miejscu, by mimo iż poza sceną nasza orkiestra prezentowała się jak najprzykładniej.

 

.PeTe/