b_250_0_16777215_00_images_stories_2014_rozne_nutki-instrumenciki_nuty-roza-001.jpg W związku z piątkowym graniem podczas XIV Jarmarku Podhalańskiego, pragniemy przybliżyć Drogim Orkiestrantom zestaw prawd określających nasz poziom wizualny. Ufamy bowiem, że strona muzyczna jest pilnowana osobiście przez każdego. W dalszej części przypomnień kilka co do ubioru i "takich tam"...

Spotykamy się wszyscy o godzinie 13:15 w salce parafialnej przy kościele św. Katarzyny - UWAGA najlepiej przyjść na 13:00, bo mogą być korki do wejścia a spóźnienia nie będą tolerowane surprised Punktualność jest bardzo ważna, bowiem przemarsz z Parku Miejskiego do Rynku rozpoczyna się już o 14:00, czyli mamy raptem chwilkę, by się nastroić i posprawdzać, czy aby na pewno wszystko, co potrzebujemy do przemarszu i późniejszego występu - mamy.

Gramy w mundurach, pod nimi biała elegancka koszula z krótkim rękawem. Oczywiście, do tego zestawu czarne eleganckie spodnie na kantkę i eleganckie czarne buty. Ponieważ gramy najpierw przemarsz to obowiązkowo każdy, komu jest niezbędna (a to raczej większość) lirka, niech o niej nie zapomni, a w związku z tym o książeczkach nutowych z marszami. Przewidujemy, że zagramy następujące utwory w przemarszu: Marsz Kozietulskiego, Marsz Kalwaryjski i Góralu, czy Ci nie żal .

Ale to nie koniec naszej jarmarkowej przygody. Najlepsze dopiero przed nami wink O godzinie 18:00, jak wszyscy wiedzą gramy KONCERT na scenie miejskiej. Dlatego nie rozluźniamy umysłów i nie puszczamy wodzów fantazji. Mobilizacja dotyczy unikania wszelkiego dobra płynnego, żeby nam tchu nie brakło do godzinnego grania. Zanim jednak czas wolny, to trochę przyjemności od życia. Po przemarszu udajemy się wszyscy zwartą, radosną gromadą na obiad. Zamierzamy, by trwał wystarczająco długo, by dzięki temu uniknąć komplikacji. Po obiedzie przygotowujemy się do występu.

Teraz szczególiki odnośnie występu na scenie. Potrzebne będą, prócz stroju który już na sobie mamy, segregatory z ODPOWIEDNIO UŁOŻONYMI UTWORAMI, a to można sprawdzić TUTAJ. Na wypadek powiewów wiatru, niech każdy zaopatrzy się w odpowiednią ilość spinaczy, by przez zupełny przypadek nikomu nie wywiało nut. Mobilizujemy szczególnie GOSPODARCZYCH i SEKCYJNYCH, by dopilnowali porządku na scenie, a chodzi o pozycję siedzenia, równość rzędów, etc.

Apelujemy jeszcze raz, by dokładnie sprawdzić zawartość segregatorów i marszówek, w przypadku braków niezwłocznie prosimy kontaktować się z Kapelmistrzem.

Zachęcamy też, by każdy zaprosił znajomych, rodzinę na nasz koncert. Niech będzie to wspólnie przeżyty niezwykły muzyczny czas.

.PeTe/