b_250_0_16777215_00_images_stories_2014_zdjecia_2014.08.10.skrzydla.wojny.lotnisko.twardy_IMG_4304.jpg "Wystarczy chcieć. Nie trzeba mieć wielkiego talentu" - mówi nasz Kapelmistrz i Tamburmajor w rozmowie z Sabiną Palką z portalu Podhale24.pl . Pani Sabina odwiedziła nas podczas dnia otwartego dla mediów w poniedziałek 15 września. Widać, że takie spotkania z dziennikarzami są nam, a także im po prostu potrzebne.

Trzyma Pan muzyków twardą ręką?

- Tak. Ale jednocześnie staram się być elastyczny, ponieważ każdy ma sporo różnego rodzaju zajęć i obowiązków, więc trzeba to uszanować. Wystarczy, że ktoś porozmawia i odpowiednio wcześnie poinformuje, że np. będzie nieobecny.

Czym się trzeba wykazać, żeby dostać się do orkiestry?

- Przede wszystkim chęcią. Szkoła Muzyczna w życiorysie to plus, albo to, że ktoś "zepsuł" sobie życie jakimś instrumentem (śmiech). Zostają fanatycy i najważniejsze - ci, co mają w sobie chęć do gry. Przykładem jest Hubert. Nigdy wcześniej na niczym nie grał. Dałem mu do ręki czynele. Nauczył się rytmiczności. Potem dostał sakshorn tenorowy - dwie, trzy lekcje, dużo w domu ćwiczył sam i już wszystko gra. Wystarczy chcieć. Nie trzeba mieć wielkiego talentu. Poza tym, często ludzie nie potrafią wykorzystać swojego dnia. Doba ma 24 godziny. Trzeba pominąć niepotrzebne czynności i już znajdzie się czas na to, co właściwe.

 

Cały wywiad Sabiny Palki z Marcin Musiakiem TUTAJ .Zachęcamy do lektury.

Przy okazji po raz kolejny zapraszamy na Koncert Galowy, który odbędzie się w niedzielę 21 września w sali widowiskowej MOK w Nowym Targu o godzinie 18:00. Po Koncercie będą zbierane datki na działalność naszej Orkiestry.

.PeTe/