Czytaj więcej...Niedzielne popołudnie 26 maja, czyli w Dzień Matki, upłynął w Nowym Targu w rytmie muzyki orkiestr dętych. Nie tak jak dotychczas na Rynku, a wyjątkowo, bo w Parku Miejskim odbył się Powiatowy Festiwal Orkiestr Dętych, w którym Miejska Orkiestra Dęta uzyskała kwalifikację do najważniejszego orkiestrowego święta, jakim jest nowosądeckie "Echo Trombity.

Czytaj więcej...W tym roku mija 228 lat od historycznej chwili, jaką było uchwalenie przez Sejm Czteroletni pierwszej konstytucji w dziejach Rzeczypospolitej - wówczas Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Jak nakazuje obowiązek patriotyczny i państwowy, także w Nowym Targu odbyły się uroczystości związane z upamiętnienim tej wielkiej chwili w dziejach kraju. W obchodach święta Konstytucji 3-go Maja brała również udział Miejska Orkiestra Dęta.

Czytaj więcej...        

I wtem, gdy łzę swoją trzymam

 

Jak złoty kamyk z procy –

 

Zrozumie mnie mały Baranek,

 

Z najcichszej Wielkiej Nocy”.

 

/ks. J. Twardowski/

Czytaj więcej...Jan Sawina - wieloletni kapelmistrz orkiestry dętej Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego „Podhale”. Człowiek bez reszty oddany muzyce orkiestrowej. Prowadząc zakładową orkiestrę, szkolił młodzież, dbał o wyposażenie, instrumenty, umundurowanie. Człowiek - orkiestra, odszedł w wieku 89 lat.

Czytaj więcej...Tegoroczny okres świąteczny Miejska Orkiestra Dęta zakończyła kolędowaniem w Pyzówce, w tamtejszym kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela. Na zaproszenie ks. Proboszcza Andrzeja Wiktora miejska dęta odpowiedziała jak zwykle radośnie, niosąc bożonarodzeniowe nuty do wiernych zebranych podczas uroczystej Sumy 20 stycznia.

Czytaj więcej...Czas kolędowania w polskiej tradycji trwa aż do 2 lutego. Toteż Miejska Orkiestra Dęta w okresie noworocznym już kolejny rok z rzędu przemierza Podhale ze świątecznymi melodiami. W niedzielę 13 stycznia zespół po raz drugi zawitał do parafii w Skrzypnem.