Czytaj więcej...Po raz kolejny nowotarski zespół reprezentacyjny odwiedził parafię w Skrzypnem. W okresie noworocznym to już tradycja. Uczestnictwo w Eucharystii, jej ubogacenie a później koncert - energiczny, bo przecież to czas radości. Jak w latach ubiegłych wierni licznie zostali posłuchać żwawych dźwięków, co cieszy niezwykle, bo pokazuje, że muzyka orkiestr dętych jest potrzebna i lubiana.

Czytaj więcej...Noworoczną tradycją stało się już kolędowanie Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu w podkrakowskich Jeziorzanach. Tam u przyjaciela orkiestry ks. Proboszcza ks. Edwarda Pasteczko nowotarska dęta uświetnia Eucharystię w pierwszą niedzielę Nowego Roku. To również początek noworocznego tournee z piekną muzyką kolęd, piosenek świątecznych i karnawałowych numerów znanych chyba każdemu.

Czytaj więcej...Okres Bożego Narodzenia i Nowego roku to czas szczególny. Dobry moment, by wyhamować, znaleźć czas dla siebie i dla innych. Wspaniały czas by odetchnąć ciszą betlejemskiego żłóbka, dokonać podsumowań spektakularnego czasu mijającego roku. Błogosławieństwa Bożego i umiejętności oddawania siebie drugiemu człowiekowi każdego dnia Nowego Roku. Lecz może przede wszystkim dostrzeżenia piękna muzyki w sercu płynącej, bo od niej piękniejsza jest tylko cisza.

Czytaj więcej...Niedzielne popołudnie 26 maja, czyli w Dzień Matki, upłynął w Nowym Targu w rytmie muzyki orkiestr dętych. Nie tak jak dotychczas na Rynku, a wyjątkowo, bo w Parku Miejskim odbył się Powiatowy Festiwal Orkiestr Dętych, w którym Miejska Orkiestra Dęta uzyskała kwalifikację do najważniejszego orkiestrowego święta, jakim jest nowosądeckie "Echo Trombity.

Czytaj więcej...W tym roku mija 228 lat od historycznej chwili, jaką było uchwalenie przez Sejm Czteroletni pierwszej konstytucji w dziejach Rzeczypospolitej - wówczas Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Jak nakazuje obowiązek patriotyczny i państwowy, także w Nowym Targu odbyły się uroczystości związane z upamiętnienim tej wielkiej chwili w dziejach kraju. W obchodach święta Konstytucji 3-go Maja brała również udział Miejska Orkiestra Dęta.

Czytaj więcej...        

I wtem, gdy łzę swoją trzymam

 

Jak złoty kamyk z procy –

 

Zrozumie mnie mały Baranek,

 

Z najcichszej Wielkiej Nocy”.

 

/ks. J. Twardowski/