b_250_0_16777215_00_images_stories_2015_zdjecia_21.22.08.jarmarkplakat_jarmarkpodhalanski2015.JPG Za nami Jubileuszowy XV Jarmark Podhalański, który także dla Miejskiej Orkiestry Dętej był czasem radości, zabawy i dobrej muzyki. Muzycy zrzeszeni w Stowarzyszeniu, po raz kolejny uświetnili jedną z największych imprez na Podhalu swoją grą, zarówno podczas przemarszu otwierającego Jarmark, jak i podczas popołudniowego koncertu w pierwszym dniu jego trwania.

- Muzyka jest radością, a ten czas to czas radości, a więc muzyki – mówi Marcin Musiak prezes Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu i zarazem kapelmistrz. - Repertuar na taki koncert był urozmaicony, nie zabrakło różnych gatunków muzycznych, kolorystyki, a to wszystko złożyło się na kolorowy koncert, bo w końcu jak śpiewała Maryla Rodowicz - jarmarki są kolorowe.

Udział nowotarskiej Orkiestry w XV Jarmarku Podhalańskim był częścią dwóch projektów: „Muzyczna Wizytówka Stolicy Podhala”, który zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, a także "Muzyczna Wizytówka Nowego Targu” współfinansowanego przez Urząd Miasta w Nowym Targu.

- Z upartością wciąż serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do gry z nami. Drzwi naszej muzycznej rodziny są szeroko otwarte i każdy który tylko zechce z nami grać dostanie taką szansę – podkreśla Katarzyna Musiak, wiceprezes Stowarzyszenia.

Próby orkiestry odbywają się co tydzień w piątki o godzinie 19.30 w sali 44 w Miejskim Ośrodku Kultury.

.PeTe 

 

Więcej o Jarmarku:

Jubileuszowy Jarmark Podhalański

XV Jarmark – trzy dni, w trzech miejscach

Jarmark w Nowym Targu

Galeria Zbigniewa Krauzowicza

Galeria Michała Adamowskiego

Galeria Anny Szopińskiej

Reportaż NTVK