b_250_0_16777215_00_images_stories_2015_zdjecia_28.08.2015altana_koncertaltana28.08.2015.JPG Piątkowy wieczór 28 sierpnia – jeden z ostatnich dni wakacji, upłynął dla wielu osób przy muzyce Orkiestry Miejskiej, która po raz kolejny zaprosiła Nowotarżan do altany w Parku im. Adama Mickiewicza. Ten koncert był muzycznym pożegnaniem lata.

- Te koncerty mają duszę. Są dla każdego - i nas, i słuchaczy, mile spędzonym czasem na świeżym powietrzu i z żywą muzyką – podkreśla Marcin Musiak kapelmistrz i prezes Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu.

Koncerty w altanie parku miejskiego, to już powoli rodząca się tradycja. Po zeszłorocznym altanowym tournée okazało się, że takie występy cieszą się sympatią wśród nowotarżan i nie tylko i należy je kontynuować.

- W tym roku przed nami jeszcze jeden koncert, o dacie którego poinformujemy wszystkich dotychczasowymi sprawdzonymi drogami komunikacji – uśmiecha się Katarzyna Musiak, wiceprezes Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu.

Koncert w altanie był częścią dwóch projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu. Były to projekty pn. „Muzyczna Wizytówka Stolicy Podhala”, który zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, oraz "Muzyczna Wizytówka Nowego Targu” współfinansowanego przez Urząd Miasta w Nowym Targu. Dzięki środkom pozyskanym z projektów orkiestra ma szansę cały czas rozwijać swoje zaplecze zarówno osobowe, jak i muzyczne.

.PeTe
zdj.: Szymon Pyzowski

 

 

 

Więcej zdjęć: TUTAJ

A więcej o koncercie:

 

Pożegnanie wakacji – w marszowych i węgierskich rytmach

 

Pożegnanie lata z Miejską Orkiestrą Dętą

 

Galeria Anny Szopińskiej

 

Reportaż NTVK