b_250_0_16777215_00_images_stories_2015_zdjecia_27.09.15.mymalopolanie_061_fot.W.jpg W sobotę, 26 września w sali koncertowej MCK „Sokół” w Nowym Sączu, odbył się koncert laureatów 38 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity, podczas którego wręczono nagrody i odznaczenia. Na koncercie byli oczywiście przedstawiciele Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowym Targu, która w tegorocznym przeglądzie zdobyła 3 miejsce w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno – kulturalnych.

W imieniu nowotarskiej dętej, dyplom i nagrodę odebrał Kapelmistrz Marcin Musiak, który przecież z całym zespołem jest zwycięzcą. Bo trzecie miejsce dla młodego zespołu z Nowego Targu to wygrana, której kategoria opisana jest na zupełnie innym pułapie, niż ten określony w regulaminie. Jest to wygrana każdego muzyka z samym sobą, wygrana z trudnościami jakie na drodze orkiestry stawiają różne środowiska. Wygrana, która potrafi dać siłę do dalszego trwania na przekór rzeczywistości – wcale nie tak łatwej, jak można by się spodziewać.

Puchary i dyplomy laureatom wręczyli: dyrektorzy MCK SOKÓŁ Antoni Malczak i Małgorzata Kalarus, Proboszcz Parafii św. Małgorzaty dr Jerzy Jurkiewicz, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska oraz Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda. Jak co roku, swoją nagrodę za najlepszą prezentację i grę w marszu przekazał kpt. Stefan Żuk - buława trafiła do Orkiestry z Sobolowa, natomiast instrument muzyczny powędrował do Orkiestry z Żurowej za najlepsze wykonanie marsza na estradzie.

Galowy koncert laureatów był również okazją do wspólnego spotkania się pasjonatów i animatorów ruchu muzycznego w Małopolsce. Tych najbardziej zasłużonych Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. A byli to:

Stanisław Bednarczyk - kapelmistrz Orkiestry OSP w Naprawie
Janusz Jędrocha - kapelmistrz Orkiestry OSP w Tokarni
Roman Kogutowicz - kapelmistrz Parafialnej Orkiestry Dętej w Laskowej
Andrzej Makuch - kapelmistrz Orkiestry OSP w Łętowni
Stanisław Zięba - kapelmistrz Orkiestry OSP w Rzepienniku Strzyżewskim.

.PeTe

 

Więcej informacji i zdjęć:

Koncert laureatów 38 Echa Trombity

Nagrodzeni za pracy trud 

Laur dla nowotarskiej Orkiestry

Nagroda dla nowotarżan

 

 

zdj.: MCK Sokół