b_362_241_16777215_00_images_130300200.jpg         

Przełom lata i jesieni w Polsce jest czasem, kiedy bardziej niż przez cały rok pamiętamy i oddajemy hołd ludziom, którzy za wolność Ojczyzny ponieśli najwyższą cenę. To miesiące walki o granice, o polskość nieskażoną obcym spojrzeniem na jej trwanie.

Nowotarska Orkiestra Dęta zaprasza na wolnościowy, patriotyczny, polski koncert pieśni, którymi wskrzesić można, ale też oddać hołd ludziom, którym zawdzięczamy tak wiele, że aż ciężko sobie z tego zdać sprawę.

 

W niedzielę 4 października zapraszamy do altany w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza – wieszcza wolności – by wspólnie z całym Podhalem wyśpiewywać nuty o pragnieniach ludzi uciśnionych i dążących do niezależności. Będzie to inny niż dotychczas koncert orkiestry - bo to WY Państwo będziecie pierwszym głosem. Zapraszamy wszystkich kochających swoją Ojczyznę – Polskę, by śpiewać pieśni patriotyczne, bo to właśnie będzie koncert patriotyczny.

 

Chcemy poświęcić czas spotkania z Wami, by w zwykłej codzienności na chwilę – nieco dłuższą – zatrzymać się przy wspomnieniach Poległych, przy wspomnieniu Bohaterów, ale też by przez wyśpiewanie wzniosłych strof, zastanowić się nad naszym obecnym miejscem nie tylko w Ojczyźnie, ale i w świecie.

 

Odkryjmy swoją Polskość wspólnie. Przybywajcie z całymi rodzinami do altany Parku Miejskiego w niedzielę. Koncert rozpocznie się o godzinie 15:00.

 

Koncert w altanie jest częścią dwóch projektów realizowanych przez Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu. Są to projekty pn. „Muzyczna Wizytówka Stolicy Podhala”, który realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, oraz "Muzyczna Wizytówka Nowego Targu”, który współfinansowany jest przez Urząd Miasta w Nowym Targu.

 

Tekst: PeTe