b_369_240_16777215_00_images_stories_2015_zdjecia_2015.12.19.wigilia.orkiestrowa_DSC04234.JPG                                                                                                            Przy wigilijnym stole nie czas na niesnaski, lecz tylko na radość ze wspólnego bycia razem. W kąt odstawiamy problemy i smutki, by choć na chwilę cieszyć się sobą nawzajem. A radość tą powiela mający się właśnie na nowo narodzić w naszych sercach Chrystus.

Spotkanie wigilijne muzyków Miejskiej Orkiestry Dętej poprzedziła Msza Święta, podczas której orkiestranci modlili się za zmarłego w tym roku Jurka Nowakowskiego.

- Był to obowiązek chyba względem nas samych, bo Jurek wiele wniósł do zespołu, i choć już go nie ma może właśnie dzięki temu spotkaniu podczas Mszy Świętej tak chociaż na chwilę możemy poczuć, że mimo wszystko jest z nami - mówił Marcin Musiak, kapelmistrz nowotarskiej dętej.

Po Eucharystii Orkiestra wraz z zaproszonymi dostojnymi gośćmi spotkała się na opłatku w „Karcmie u Borzanka”, która od początku nowego narodzenia się dętego zespołu reprezentującego Miasto Nowy Targ gości muzyków, i zawsze z wielką życzliwością, i niesamowitym smakiem. Czas wigilii to czas spotkania na nowo. Bez kaprysów codzienności, gdy ważny jest po prostu każdy. W uroczystych strojach, jak nakazuje tradycja dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia, by choć na chwilę „zaczarować” swój niejednokrotnie strasznie pokręcony świat.

Nadchodzący czas świąteczny niech napawa radością i rozpala w każdym jak najwięcej miłości. W końcu na świat przychodzi Maleńka Miłość, która jednoczy nas w codziennym przeżywaniu trudów.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta
wraz z Zarządem

 zdj. Zbigniew Krauzowicz