b_401_301_16777215_00_images_stories_2018_2018.01.06.skrzypne.koledy_skrzypne2017-1.jpgW uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli w Trzech Króli, Nowotarska Dęta występowała gościnnie w parafii w Skrzypnem. W pięknym góralskim wnętrzu pachnącym świerkowymi choinkami, muzycy uczestniczyli we Mszy Świętej, po której zaprezentowali repertuar świąteczno - noworoczny.

- Cieszę się, że w tym Czasie Bożego Narodzenia jesteście z nami i pozwalacie nam jeszcze piękniej przeżywać te radosne chwile przyjścia Chrystusa na świat - mówił do orkiestrantów proboszcz parafii ks. Adam Biłka. - Cieszymy się szczególnie dziś, gdy właśnie Mała Dziecina objawiła się Mędrcom, a co za tym idzie - całemu światu.

Zgromadzeni w kościele wierni mogli już podczas Eucharystii usłyszeć piękne wykonania polskich kolęd, do których aranżacji ochoczo włączali się śpiewem. Większość mieszkańców jakże muzykalnej i rozśpiewanej miejscowości, pozostało również po mszy, by jeszcze trochę posłuchać mocnych brzmień orkiestry. 

Być może w Skrzypnem dorasta właśnie nowy członek miejskiej dętej? Może kiedyś powstanie i tam orkiestra... Ziarno zostało zasiane na dobrym gruncie. 

.PeTe