b_407_271_16777215_00_images_stories_2018_2018.01.07.jeziorzany.koncert_image035.jpgDosłownie dzień po kolędowaniu w Skrzypnem, czyli w niedzielę 7 stycznia, muzycy z Nowego Targu udali się "po kolędzie" do parafii Miłosierdzia Bożego w Jeziorzanach pod Krakowem. Orkiestra uczestniczyła w uroczystej celebracji Eucharystii o godzinie 10:30 ubogacając liturgię grą pieśni o Bożym Narodzeniu.

Po Mszy zabrzmiały tradycyjne kolędy takie jak „Gdy się Chrystus rodzi”, „Hej w dzień narodzenia”, „Gdy śliczna Panna” czy „Cicha noc” w wersji koncertowej. Tłumnie zgromadzeni Parafianie, z zapartym tchem wsłuchiwali się w brzmienie nowotarskiego zespołu dętego. Emocje rosły z każdą minutą, bo orkiestra wykonywała również utwory zagraniczne, związane ściśle z okresem świąteczno - noworocznym. Zabrzmiał choćby znany utwór "Jingle Bells" w swingowej wersji i inne radosne melodie. Na koniec występu przyszedł czas na konkurs. Kapelmistrz Marcin Musiak opisywał prostymi słowami znany większości społeczeństwu utwór muzyki klasycznej, nieodłącznie związany z noworocznym koncertu filharmoników wiedeńskich, który to utwór był zwieńczeniem występu.

Tak zakończył się występ w Jeziorzanach - brawurowemu wykonaniu Marsza Radetzky'ego towarzyszyły oklaski zgromadzonych w świątyni parafian.

To drugi występ Miejskiej Orkiestry z Nowego Targu w kościele w Jeziorzanach. Serdecznie dziękujemy proboszczowi ks. Edwardowi Pasteczko za zaproszenie i gościnę. 

Koncert w Jeziorzanach był też drugim koncertem w cyklu spotkań świąteczno-noworocznych muzyków zespołu reprezentacyjnego Stolicy Podhala ze słuchaczami.

Kolędowanie z nowotarską orkiestrą dętą - relacja z Jeziorzan

.PeTe