b_400_267_16777215_00_images_stories_2018_2018.01.24.pyzowka.koledy_pyzowka2018-08.jpg

Radość kolędowania na dobre zagościła w sercach orkiestrantów. W niedzielę 24 stycznia muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowym Targu udali się z wizytą do pobliskiej Pyzówki, by i tam dzielić się radością kolędowania, a "na nowym roku" zanieść pod strzechy radość.

Koncert kolęd rozpoczął się jeszcze przed rozpoczęciem nabożeństwa. Orkiestra wykonała kilka kolęd oraz kilka melodii świąteczno - noworocznych. Następnie muzycy wzięła udział w niedzielnej sumie ubogacając liturgię grą kolęd. Po Eucharystii orkiestranci wykonali dla oczekujących jeszcze kilka utworów. Zgromadzeni z zachwytem słuchali wygrywanych przez muzyków mocnych i radośnie brzmiących dźwięków.

W Pyzówce kolędowaliśmy już po raz trzeci, dzięki gościnności ks. Andrzeja Wiktora - proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela. Ciepły poczęstunek po Mszy św. i gorącą atmosferę zapewniła nam niezawodna Pani Basia Sobula i jej Rodzina oraz Pani Zosia, która już kolejny raz gościła nas w swoim pensjonacie.

Na ręce ks. proboszcza Andrzeja Wiktora serdeczne podziękowania za zaproszenie i serdeczne przyjęcie, a mieszkańcom za staropolską gościnę.

Koncert w Pyzówce był ostatnim z cyklu koncertów świąteczno-noworocznych Miejskiej Orkiestry Dęte w Nowym Targu. Wszystkim słuchaczom dziękujemy za wspólne pięknie przeżyte chwile oraz za hojność jaką państwo nas obdarzyliście. Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.

.PeTe
zdj.: arch. Wsi Pyzówka