b_250_0_16777215_00_images_stories_szflary-parada-2014_IMG_1023.jpg W niedzielę 22 czerwca na Błoniach Szaflarskich odbywała się Powiatowa Parada Orkiestr Dętych. Doroczna impreza zgromadziła w tym roku zaledwie 11 orkiestr, wśród których nie mogło zabraknąć także Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu. 

 

To była już 22. edycja Parady. Biorą w niej udział orkiestry dęte z terenu powiatu nowotarskiego. Niestety nie wszystkie orkiestry biorą udział w tej imprezie. W powiecie zarejestrowanych jest przecież około 25 orkiestr, słusznym zatem pozostaje pytanie: gdzie reszta? 

Impreza ma na celu popularyzację muzyki orkiestrowej wśród mieszkańców powiatu, ale także podnoszenie poziomu artystycznego i muzycznego poprzez rywalizację. I co prawda Parada nie ma formy konkursowej, to występy muzyków przed swoimi kolegami i koleżankami z innych orkiestr same z siebie wprowadzają już pewną rywalizację. To ona ma zachecać po ciągłego podnoszenia poziomu. I dlatego też te spotkania muzyków są ku temu wspaniałą okazją.

Ponieważ muzyka jest osłodą duszy - powinna być też i dla ciała osłodą. Miejska Orkiestra Dęta postanowiła rozluźnić nieco sztywną atmosferę i podczas koncertującej Lipnicy Małej dała sobie upust fantazji i w nowych pierwszy raz prezentowanych publicznie strojach wykorzystała podest pod sceną, by w rytm marszy granych przez swoich kolegów spod Babiej Góry pomaszerować, wzbudzając wśród słuchaczy dodatkową radość.

.PeTe
zdj. Piotr Twardowski

  

Poniżej Wadomosci Telewizji Podhale. od 9 minuty materiał o Paradzie w Szaflarach. Zapraszamy do oglądania: