b_250_0_16777215_00_images_stories_2014_zdjecia_2014.06.29.echo.trombity_echo_002.jpg Tego się chyba nikt nie spodziewał. I mimo iż każdy z orkiestrantów, jak i osób interesujących się Miejską Orkiestrą Dętą w Nowym Targu, życzył by występ podczas Finału Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Nowym Sączu był jak najbardziej udany, to wynik z jakim trwająca dopiero półtora roku grupa wróciła z eskapady jest wielkim zaskoczeniem.

W czasie trzydniowego spotkania trwającego w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu (od 27 do 29 czerwca), przed komisją konkursową zaprezentowało się 37 orkiestr, wyłonionych podczas eliminacji powiatowych. Orkiestry rywalizował o Grand Prix Festiwalu, które w tym roku przypadło Reprezentacyjnej Orkiestrze Dętej Miasta i Gminy Świątniki Górne. Orkiestry zaszeregowane były w następujących kategoriach: orkiestry OSP, orkiestry działające przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych, orkiestry parafialne oraz big bandy. Występom towarzyszyły omówienia warsztatowe z udziałem komisji w składzie: dr Waldemar Groń, płk. Stanisław Latek, Leszek Łopalewski, Stanisław Migacz, kpt. Stefan Żuk. Ocenie poddano prezencję i grę w marszu oraz koncert na estradzie.

Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu zdobyła II miejsce w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych.

>>>PROTOKÓŁ ECHO TROMBITY 2014<<<

- To jest dla nas wszystkich wielkie wyróżnienie, a zarazem niezwykle miłe zaskoczenie. Nie marzyłem, że znajdziemy się na podium w tegorocznej edycji. A jednak szanowna Komisja doceniła nasze starania i zauważyła ogromny postęp w porównaniu z zeszłym rokiem - mówi Marcin Musiak, Kapelmistrz Orkiestry. - To cieszy i daje wielką motywację dla nas wszystkich do dalszych wytężonych działań muzycznych.

Tegoroczny sukces to efekt rocznej pracy, dbania o nawet najmniejszy szczegół w każdym z wykonywanych utworów. Historia pisze piękny scenariusz. W zeszłym roku Orkiestra uzyskała 2 miejsce na powiatowym przeglądzie w Szczawnicy i wyróżnienie w Nowym Sączu. W tym roku w Szczawnicy muzycy zwyciężyli, a w Echo Trombity zajęli drugie miejsce w swojej kategorii.

Nowotarska Orkiestra od 22 czerwca br., występuje w marynarkach mundurowych, które zostały sfinansowane z dotacji w kwocie 10 000 zł, otrzymanej od Burmistrza Miasta Pana Marka Fryźlewicza, przyznanej w ramach realizacji zadania publicznego "Muzyczna Wizytówka Nowego Targu". W przyszłościowych planach jest brane pod uwagę uszycie jednolitych spodni oraz czapek.

.PeTe/ katmus /
zdj. Maria Musiak, Piotr Twardowski