b_300_0_16777215_00_images_stories_2015_rozne_2012-12-11_kolednicy.jpg Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu pragnie serdecznie zaprosić wszystkich Mieszkańców Pyzówki i okolic oraz przybyłych Gości, na koncert kolęd, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (24 stycznia) w kościele parafialnym w Pyzówce.

Orkiestra uświetni najpierw Mszę Świętą o godzinie 11:00 w kościele parafialnym, a po niej wystąpi z repertuarem świąteczno-noworocznym.

- Wciąż trwamy, zgodnie z polską wielowiekową tradycją w radości Bożego Narodzenia, przecież aż do 2 lutego kolędy słychać w polskich kościołach, mimo że liturgiczny okres Bożego Narodzenia już się zakończył - przypomina Katarzyna Musiak, wiceprezes orkiestry - dlatego włączamy się w przeżywanie tego pięknego czasu także poza Nowym Targiem. Chcemy dzielić się radością również z mieszkańcami Pyzówki, która jest nam szczególnie bliska.

W Pyzówce mieszkają i pracują wykonawcy umundurowania dla członków orkiestry - pani Basia Sobula wraz z mężem Stanisławem. Orkiestra właśnie im zawdzięcza schludny, elegancki wygląd. Ten koncert ma być też takim muzycznym podziękowaniem za włożoną pracę i serce na rzecz zespołu. O pracy Państwa Sobulów nad naszymi mundurami można przeczytać tutaj: DZIĘKUJEMY ZA TRUD.

Po koncercie każdy chętny będzie mógł złożyć datek do puszki, na dalszą owocną działalność Miejskiej Orkiestry Dętej. Za każdą złotówkę już teraz zespół składa staropolskie Bóg Zapłać!